نورافشانی

نورافشانی
نورافشانی
3.1 (62.86%) 7 votes

نورافشانی ها یک کلاس از دستگاه های نورافشانی انفجاری کم برای مقاصد زیبایی شناختی و سرگرمی است. شایع ترین استفاده از نورافشانی به عنوان بخشی از نمایش نورافشانی (که همچنین نشان می دهد آتش بازی و یا دستگاه های آتش نشانی نامیده می شود)، یک نمایش از اثرات تولید شده توسط دستگاه های آتش بازی. مسابقات نورافشانی نیز به طور مرتب در تعدادی از مکان ها برگزار می شود.

 

نورافشانی انواع مختلفی را برای تولید چهار اثر اولیه ایجاد می کند: نویز، نور، دود و مواد شناور (به عنوان مثال برای confetti). آنها ممکن است طراحی شده باشند تا با شعله های آتش و جرقه های رنگی مانند قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، بنفش و نقره سوزانده شوند. نمایش در سراسر جهان رایج است و نقطه کانونی بسیاری از جشن های فرهنگی و مذهبی است.

 

نورافشانی ها عموما به عنوان جایی که آنها انجام می دهند، به صورت زمین یا هوا و فضایی هوایی طبقه بندی می شوند. در مورد دوم، آنها ممکن است نیروی خود را (skyrocket) ارائه دهند و یا توسط یک ملات (پوسته هوا) به هوا برسند.

 

نورافشانی سال نو

شایع ترین ویژگی آتش بازی یک کاغذ یا مقوا لوله یا پوشش پر از مواد قابل احتراق، اغلب ستاره های نورافشانی. تعدادی از این لوله ها یا موارد اغلب ترکیب می شوند تا زمانی که آنها را بشورند، انواع مختلفی از شکل های درخشان که اغلب به رنگ های مختلف رنگ می شوند. شتابزده یک شکل شایع نورافشانی است، هرچند اولین قیچی ها در جنگ استفاده می شود. با این حال پوسته هوا ستون فقرات نمایشگاه تجاری تجاری امروز است و نسخه کوچکتری برای استفاده مصرف کنندگان به عنوان جشنواره در ایالات متحده شناخته شده است. چنین تکنولوژی راکتی نیز برای تحویل ایمیل توسط موشک استفاده شده است و برای اکثر موشک های مدل مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نورافشانی ها در قرن نهم میلادی در چین قرون وسطی اختراع شدند تا ارواح شیطانی، یک کاربرد طبیعی باروت، یکی از چهار اختراع بزرگ چین باستانی را بترساند. چنین رویدادهای مهمی و جشن هایی مانند سال نو چینی و جشنواره میانه پاییز ماه و همچنان زمانی هستند که آتش بازی ها از مناظر تضمین شده اند. چین بزرگترین تولید کننده و صادر کننده نورافشانی در جهان است. نورافشانی رنگی در دهه 1830 در اروپا اختراع شد.  آتش سوزی های پیشرفته ای که در اوایل قرن 20 اختراع شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *